Jump to content

Рыбацкий Рай Чемпионат Одесской области по ловле спиннингом с берега 2017


Recommended Posts

Сонце у пащі

Історія про мою участь у Чемпіонаті одеської області в березні цього року.

Ні, це не серйозно. Та і чи буває так взагалі? Те що буває - то правда. Але чи буває так, що це повторюється? Не вірю. Досі не вірю в те, що до мене у Вінниці о першій ночі в купе, де я тихенько їхав сам, зайшов він. Той, про кого я вже розповідав. Пам'ятаєте? Тернопіль, хурделиця, ніч... Щасливий африканець. Зайшов, посміхнувся, сів у куточку і каже: "добрий вечір". Мови я знаю, але до вітання чистою українською був зовсім не готовий і, зненацька для себе, відповів: «Гуд монінг». Це був справжній непідробний «Гуд монінг». Так кажуть, коли мають на увазі "всьо, приїхали, здравствуйтє дєвочькі" або, по-простому, кінець, провал. Невже знову? Знову апостол явився мені у людській подобі, щоб віщувати поразку іще перед самісіньким початком, коли до гри лишився день? Тільки не це. Я не згоден. Парламентер!

Подальші переговори виявили відсутність злих намірів у мого незвичайного попутника. Навпаки. Спілкування рідною мовою з іноземцем зарядило, змусило розпрямитись ще більше і запишатися вкотре. Ні, він не розсипався в компліментах про Україну, лиш сказав, що українська мова гарна і мелодійна. Так чому ж ми нею не розмовляємо?

Одеса розкрила обійми африканцю, а мене вже чекав Барабой. Як до себе додому зайшов я в колибу, як зі старим другом привітався з Максом Нєстєрцовим Максим Нестерцов, як з голлівудською суперзіркою познайомився з Олегом Сізоном Олег Сизон.

Тренування. Я готувався до підлості, але Барабой мене вкотре переграв: погода була чудова і ніжна, як «Весна» Вівальді з циклу «Пори року». Приємна несподіванка.

Наша Житомирська делегація, у складі шістьох спортсменів, діяла злагоджено з самого початку і тому, розбившись по парах, ми пішли досліджувати зони змагань. Я пішов у С з нашим президентом Юрієм Кошелем Юрий Кошель. Ще з осені ця зона лишила багато питань, відповіді на які я хотів знайти. У центрі зони я не сумнівався, а от початок і кінець були найбільш цікавими. Кінець - це міляк, царство густої трави. Звідти треба тікати. Риба знайшлася лівіше, навпроти будки. Тут я і розловився щукою, першою у цьому сезоні. Як же смачно я її тягнув. Навіть не втримався від задоволення взяти її у підсак. Нарешті я знову у своїй стихії. Спрацювала Тіога в ультрафіолеті. Щоб не привертати уваги до рибного місця я одразу змістився вліво на 5 секторів і там же засік другу стрілу на літл клео 7 грам. Трента гнеться, сонце сміється, а я, відмітивши робочу зону, іду далі в початок. Там відізвався окунь, правда не активно, і тільки в перших секторах. Чемпіонський берег кваліфікувався як неперспективний. Останню годину я провів на містку в центрі зони. Тут у мене був свій інтерес: поспостерігати за технікою Олега Івановича. Це було цікаво і повчально. Те, що щук він діставав у фідерному темпі мене не здивувало, а от проводка, так зване облизування дна, викликала інтерес: такої я ще не бачив. Ну і хлопець, що стояв поруч, теж, мабуть, не лишив нікого байдужим, бо йому вдалося дістати пару кілограмових щук підряд на воблер мінноу при тому, що стандарт тут 250-300 грам. Саме такий фломастер мені і вчепився на Воблрайт під завісу тренування.

Перший тур
Зона С. Бадьоро і впевнено я йшов у зону С... без спінінга. Довелось вертатись. Не проблема. Перший старт мені не зіпсувати - він і так поганий. Але це добре, бо наступний - хороший, і тоді вже буде ясно де ранок дарує рибу. З поганим стартом дорога одна - в очерет. Високий і непролазний, він як терн для більшості спінінгістів - ніхто туди не пхається. Але для мене він - друг, який сторожить рибні місця і нікого не пускає, за рідкісним винятком. От і зараз я став пліч-о-пліч з Олегом Баранчіковим, який стартував одним з перших; тільки він на містку, а я в жовтих джунглях.

Бабахнуло десь в далині і моя приманка опинилася у воді на першій хвилині першого туру цього року. Класне відчуття. Далеко не кидав - спочатку треба обловити ноги. Перша проводка вийшла пуста, але Тіога повернулася зі смугастим напарником, якого я побачив лише під вершинкою і за інерцією дістав приманку з води. А він так і застиг дивлячись догори, немов побачив ангела у небі. Віброхвостик хлюпнувся назад і, не вірячи своєму щастю, смугастик накинувся на нього з усім азартом хижака. Омномном. Навіть підсікати не довелось. Окунь завис у повітрі високо над водою і несамовито теліпався під вершинкою. Було б його винести на берег, але не все так просто, бо перше, про що подумав, було те, що рибу можна заводити у підсак лише коли і той і інша у воді. Якщо ви не ловите форель, то у вас би такої перестороги не виникло. А мені, з переляку, довелось піднімати дужку, опускати окуня у воду і брати його підсакою. Все скінчилось добре і я з першої ж проводки відкрив рахунок. Але за цю удачу мені доведеться ще заплатити. Гірко заплатити. До кінця години я забуксував і моїх 72 грами врятували мене від нуля. Хоча в кінці першого старту я зайшов у один з кращих секторів і, кидаючи блешню в одну точку зі своїм сусідом, лиш дивився, як той тягне щук на залізо. А я тягнув траву. А трійник треба було замінити одинарником. От і все. Це урок.

В другій годині я точно знав, що мені треба йти до будки, бо центр не радував, а чемпіонські так і не запрацювали. Година минула напрочуд швидко і закінчилась трьома щуками. Залізо працювало стабільно.

У перерві я перетнувся з Андрієм Кармянковим Andrey Karmyankov. У нас у обох було близько кілограма, хоча ми ловили різними техніками в різних частинах зони. На початку останньої години ми знову знайшлися на сусідніх містках і після невдалої десятихвилинки він повернувся у свої сектори, а я став на його місце. Тоді я подумав, що він не розібрався в ситуації, а надто коли сходу взяв там щуку і мав ще один удар, але кінець туру показав протилежне і він натягав своїх 500 грамів там, де хотів, і куди б я піти не наважився. Мої ж 1250 дарували мені восьму сходинку. Довелось мужньо прийняти звістку про те, що від шостого місця мене відділили 5 грамів. Одразу згадалася ситуація під кінець туру, коли мою приманку вже біля містка гупнув окунь. А потім вдруге. Після зміни приманки - втретє і вчетверте, але так і не сів. Як же ти мені був потрібен в той момент, як же я тебе згадував, хитрюга.

Другий тур. Настанова від Сергія Бобошко Sergey Boboshko була пряма і чітка: 2 грами, наноміноу, ближня дистанція, динаміка. Але я, маючи гарний старт, спокусився місцем, де потужно відловився восени. Поки я там залип, Вова Воротняк Vladimir Vorotniak чотирма рибами довів, що Сергій взяв свою зону не випадково: тактика була ідентична. А більшість була з нулями і, мабуть, не знайшлося жодного рибака, якого б не вразив такий результат.

Початок другої години. З-під очерету одразу вішається окунь, але злітає за метр від берега. Ситуація повторилася три рази. Якби я був у харківській федерації, то мене б вигнали з ганьбою, сказав Нєстєрцов, задихаючись від сміху. А зона мовчить. Грам на вагу золота. Я щойно втопив 400, скривився і пішов подалі, щоб не збожеволіти. Не пройшло і десяти хвилин як я тягнув щуку з-під очерету. Ось моє золотце. Ось вже хлюпається на поверхні... І втікає у глибину забираючи з собою мої дорогоцінні бали. Я мало на заплакав як шістнадцятирічна дівка на плечі у спортсмена з сусіднього сектора, який все бачив. Замість 800 грам навпроти мого прізвища у протоколі була пустота. Я теж почувався пусто. До кінця години я встиг розмочитись семидесятиграмовим окунцем розпустивши фрикціон майже на максимум. Катастрофа наближалась.

В третій годині то тут, то там діставали щук на залізо. Було враження, що почався вихід риби і я знову змінив свою тактику: коливалку в горизонт, як більшість. Старання були даремні, час втрачено. За 20 хвилин я біг в початок каналу з твердим наміром доловитись мікрухою. По дорозі, прямо переді мною, спортсмен підсік щуку. Як на зло поруч з ним був вільний сектор. На Тренті була коливалка. Дідько, ну як тут встояти? І я засів ще на 20 хвилин в тих клятих кущах під акомпанемент чужого фрикціону. У мене - жодного клювання. Розуміючи, що сотні грам недосяжні і треба боротись за десятки я все ж кинув усе і таки добіг до початку каналу. Раз два три - є окунь. Це було зовсім не складно. Він передбачувано клюнув за очеретом. А от перетягнути його через той кудлатий острів виявилось не так просто і він повис на очеретині. Пузатий. 120 грам. Підсаком його так і довелось знімати, ніби з дерева велику грушу. Я мав на нього надію, але протокол показав, що мій рятівник так і не зміг мене вберегти від 22го місця у зоні. Осінь повторилася весною і, будучи повинним виграти, я програв. І знову у зоні В. Халепа.

Третій тур. Я став там, де люблю стояти. Мені нічого не заважало: ні вітер, ні хвилі. Я зарядив фіолетову Тіогу і з третьої спроби запаркував знатного окуня. Друга щука уже полоскотала нерви моїм сусідам. Коли я взяв третю, мені вже стало трохи соромно за свій неадекватний кльов на загальному сонному фоні. Андрей Павлюк, що стояв зліва, обійшов мене і став справа. У нього була важлива задача - виступити стабільно і вивести команду в призи. Але риби більше не було. За дві хвилини до пострілу я вийшов зі свого сектору щоб зважитись не привертаючи до себе увагу. 750 грам мене дуже потішили. Крик "суддя" з очерету трохи збив мене з пантелику і порушив блаженний дзен, а коли я побачив Андрія з товстою щукою у підсаці, то мало не зомлів. Ну молодчина. На останній хвилині. Не всім дано. І знаєте що? Його одна щука переважила моїх три рибини на 10 грам. Тоді я і втратив спокій тільки-но його віднайшовши. У зоні було піймано всього 8 риб.

Друга година. Поганий старт. Полювання за окунем. Перебити тих 10 грам виявилося для мене настільки принципово, що я бігав по усій зоні, як ошпарений, і кидав приманку в кожну шпарину. Зеро. У зоні піймано 7 риб.

Третя година. Все або нічого. Дежавю. Я в своєму секторі і Андрій справа. Класика підводне царство не бентежить. Спеціально для третьої години останнього туру у мене є спеціальна обойма зі срібними бронебійними патронами з тефлоновим покриттям і зміщеним центром важкості, якщо ви розумієте, що я маю на увазі. І от вкладаю я в рушницю перший патрон і стріляю. Бам-бам-бам. Зззззззззззззззззз. Пішла красуня гуляти. А я і не поспішаю. Гачечок маленький і безбородий не те що додавав пікантності ситуації, а обпікав ніс як козацька гірчиця. Підсак. Фух. Єеееееес!!! Моя. Беру її за нижню щелепу, відкриваю пащу, а звідти яскравим розпеченим ранішнім сонцем горить маленька червона SV Кокетка. Моя гарнюня. 280 грам радості. Дзен.

Зону я так і не взяв. Це вдалося Мельнику Святославу Мельник Святослав, який переважив мене на 60 грам. До своїх перемог я ще не доріс, але гра була напрочуд цікава і азартна. А своєму тринадцятому місцю у загальному заліку я щиро радий. До останнього сподівався що мені подарують суші, але Alexandr Dudydra цієї весни був жадібним і невблаганним.

Дякую організаторам за те, що змагання відбулися. Велике спасибі Сергію Бобошко і Юрію Кошелю за чудові поради і за організацію поїздки і проживання. Вітаю команду Імпульс з перемогою. Зразкова гра, хлопці. Вдячний також своїй команді Константин Пупко і Рома Ярмолюк за спільну участь. Був особливо радий знайомству з людиною, яка надихає, Олегом Сізоном. Салютую моєму новому знайомому Роману Лазаренку. Передаю привіти усім, кого бачив на змаганнях. Гра була крута.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...